„Přišli jsme sem, protože jsme si chtěli udělat sobotní vycházku. Protože je hezké počasí, tato výstava nám připadá jako ideální pro tento účel,“ uvedl v sobotu dopoledne návštěvník Vladimír Kalka. Akce podle pořadatelů nabídla široký výběr letních aktivit a sportovních činností. Její součástí byla například výstava modelů aut, lodí a letadel, závod cestovních a terénních modelů, přehlídku novinek v oblasti architektury zahrad, realizace zeleně, zahradní mechanizace, rostlin, dřevin, kaktusů, zahradního nábytku, zahradní keramiky, krbů, grilů, zahrádkářských potřeb i potřeb pro kutily. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet cyklistický trenažér.

Po více než dvaceti letech se na výstavě znovu představil například Caravan club Ostrava, který je druhým nejstarším klubem svého druhu u nás. Ve své expozici představil stručný vývoj caravaningu či nejnovější model tovární výroby. Přítomni byli také technici, kteří zájemcům radili při technických potížích v provozování karavanů.

Caravan club Ostrava funguje od roku 1971. Rok po jeho založení se stala členkou také Zdeňka Kunčická z Ostravy-Výškovic. „Měli jsme tehdy koupenou Karosu. Karosa tehdy měla první karavany, které se u nás prodávaly. Dnes máme Peugeot,“ řekla na akci Kunčická. Karavaning se stal jejím životním stylem. „Já mám toulavé boty, takže mi vyhovuje, že mám hotel na kolečkách,“ přiznala.

Ostravský karavanový klub má v současné době 45 členů. V sedmdesátých letech se pohyboval počet jeho členů okolo dvou set. „Dříve, když se nedalo cestovat, přes klub jsme mohli vyjet do zahraničí. První cestu jsme měli do Turecka, pak jsme jeli do Bulharska.“ Dnes jezdí po celosvětových srazech. Ostravští karavanisté se představili o víkendu na Černé louce v Ostravě.