Jarní úpravy výběhu za 200 tisíc korun získalo zoo darem, díky němu se ve výběhu našlo místo i pro morčata, což ocení hlavně malé děti. "Výběhy obou druhů budou oddělené. Teoreticky lamy k morčatům přejít můžou, ale jsou to býložravci, takže hrozí jen, že jim můžou krást potravu," uvedl Derlich.

V ostravském zoo žijí dva druhy lam, lamy krotké a asi deset lam alpaka, které se o nový výběh podělí s krotkými samicemi pštrosa nandu. "Lama alpaka bylo jediné větší zvíře, které si domestikovali indiáni v Jižní Americe. Chovali je hlavně pro jejich kvalitní vlnu," řekl Derlich. Dodal, že se lamy stříhají podobně jako ovce i v ostravském zoo. Z jednoho zvířete se získá až pět kilogramů vlny.

Další novinkou budou na přelomu dubna a května průchozí voliéry ptáků Číny a Tibetu. V červnu chce zoologická zahrada otevřít nové botanické stezky, které budou během jara dostavěny. "Šest kilometrů stezek zavede návštěvníky do dosud nepřístupných částí zahrady, hlavně do lesních partií. V areálu přibude rybník a visutá lávka, nebudou chybět ani hrací koutky pro děti," upřesnil mluvčí zoo.