Prostřednictvím webových kamer hrají například on-line turnaje v šipkách, které v poslední době zažívají boom, stoupá návštěvnost serverů zaměřených na šachy a další hry. 

„Pracuji v režimu home office, takže kromě rodiny nikoho nepotkám. Jsem přihlášený na šachový server, kde není problém někoho vyzvat ke hře, mám rozehráno i několik partií. S protihráči se dá i žertovně chatovat,“ řekl Deníku muž z Ostravy, který pod přezdívkou Houbař figuruje na jednom ze šachových serverů.

Zahálet nemusejí ani ti, kteří před cvičením mozkových závitů dávají přednost fyzické námaze.

Fitness centra svým klientům nabízejí cvičení „na dálku“, zasílají tréninkové plány a podobně. Na své si prostřednictvím internetu přijdou i milovníci kultury. Muzea lákají na virtuální prohlídky, navštívit lze i digitální knihovny.

NÁKUPY

Na internet se v posledních týdnech přesunulo nakupování. Velký zájem byl o lékárenské zboží – k největšímu nárůstu došlo v Moravskoslezském kraji, a to o 420 procent. 

Několikanásobné zvýšení poptávky evidují obchodníci také u deskových her, o stovky procent stouply i prodeje šicích strojů a materiálu pro výrobu roušek. Lidé ve velkém objednávali i plynové masky.

„Jedničkou“ se staly dezinfekční a hygienické prostředky, u kterých meziroční obrat stoupl o 10 200 procent. „Mezi tento sortiment, jehož prodej se v e-shopech v posledních týdnech meziročně zvýšil o více než deset tisíc procent, patří například mýdla a další prostředky pro hygienu rukou. Spadají do něj i různé čisticí prostředky do domácnosti, u kterých jsme zaznamenali nárůst o 420 procent. Prodeje ostatní drogerie vzrostly zhruba o 350 procent,“ uvedl Miroslav Uďan ze společnosti Shoptet. V internetových obchodech se daří i domácím pekárnám. 

Nárůst internetového prodeje zaznamenaly i obchody, které mohou mít otevřeny své kamenné pobočky. Jde především o prodejny se zahradnickým a podobným zbožím. Zákazníci před osobní návštěvou z bezpečnostních důvodů dávají přednost objednávkám v e-shopech a dovozu domů.

Text foto: