Jak ušetřit čas, zlepšit výkon nebo zajistit větší bezpečnost při práci? Ti dříve narození někdy s nostalgií zavzpomínají na „zlepšováky“, o kterých se hodně mluvilo i v období před rokem 1989. Pracovníci firem ale vymýšlejí zlepšovací návrhy i v současnosti.

Na „socialistické zlepšováky“ vzpomíná i bývalý havíř, který od roku 1958 pracoval více než 30 let na dvou šachtách v karvinské části revíru.

„Byla to určitě šance, jak si vydělat peníze navíc. Někdy člověka ten nápad trknul do hlavy, když se s nějakým problémem den co den potýkal v práci. Šlo třeba o zdánlivou drobnost, ale když se to propočítalo, tak se zjistilo, že to vylepšení může šachtě ušetřit nemalé peníze. Byl jsem vyučený soustružník, tak mě napadlo několik věcí i v tomto oboru. Pak už záleželo na komisi, jestli návrh schválila a jak člověka za ten zlepšovák odměnili,“ vzpomíná havířský důchodce.

Zlepšovací návrhy svých pracovníků využívají firmy i v současnosti. Za loňský rok představili například zaměstnanci kunčické huti ArcelorMittal Ostrava celkem 308 zlepšovacích nápadů.

K uskutečnění jich bylo přijato 268 a 168 se už povedlo úspěšně uvést do praxe. Zlepšovací návrhy zaměstnanců huti uspořily v loňském roce huti 14 milionů korun. Ti, kdo je vymysleli, si za ně pak rozdělili odměny ve výši 1 milionu korun.

„Zlepšovací návrhy evidujeme už 15 let a za tu dobu zaměstnanci přišli téměř s 2,8 tisíci návrhy, z nichž už více než tisícovka byla úspěšně zavedena do praxe,“ upřesnila Kateřina Roučková, která má zlepšovací nápady v ArcelorMittal Ostrava na starosti.

Mezi zlepšováky, které už se používají v praxi, je například bezobslužné vážení železničních vagónů za jízdy nebo instalace speciální plošiny jako ochrany pracovníků při nasazování hydraulického mechanismu před padáním strusky z licí pánve.

V loňském roce bodovali zaměstnanci huti i s drobnými zlepšeními. „Jejich hlavním smyslem je snížit administrativní zátěž, zrychlit procesy nebo jednoduchým způsobem snížit pracnost konkrétního úkonu. Za drobné nápady, kterých bylo celkem 144, rozdělila huť svým zaměstnancům přes 233 tisíc korun, přičemž za jedno drobné zlepšení může pracovník získat až 10 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí firmy Barbora Černá Dvořáková.

Majitelé rodinné firmy ISOTRA Bohumír Blachut a Erich Stavař se stali vítězi prestižní soutěže EY Podnikatel roku 2017 Moravskoslezského kraje. Jak Erich Stavař uvedl, i v této firmě nápady svých zaměstnanců vítají.

„Iniciativu našich pracovníků v dílnách, kteří přicházejí s nápady, jak by se něco dalo usnadnit, zrychlit práce i další, jsou přínosem. Máme šest patentů a 23 užitných vzorů. Naši lidé přicházejí stále s novými nápady a navrhují i nová technická řešení. Ruku v ruce jde s tím i náš systém odměňování,“ poznamenal Erich Stavař.

Dlouholetý motivační systém pro podávání zlepšovacích návrhů mají ve Viadrusu, největším českém výrobci topenářské techniky.

„Navrhovatel zlepšovacího návrhu je odměňován na základě prokazatelných ekonomických úspor společnosti. Vzhledem k dlouhé době funkčnosti systému zlepšovacích návrhů sice není počet podaných zlepšovacích návrhů vysoký, ale návrhy jsou lépe připraveny a ve většině případů i v krátké době proveditelné. Každý zlepšovací návrh je vnímán nejenom jako finanční profit, ale i jako aktivita zaměstnanců, která vždy napomáhá k pozitivnímu rozvoji společnosti,“ uvedl Antonín Kvak, manažer kvality ve Viadrusu.

VEOLIA OCEŇUJE „DOBRÉ NÁPADY“

Energetická skupina Veolia, pod kterou patří například ostravská elektrárna Třebovice nebo Teplárna Karviná, používá místo názvu zlepšovací návrhy označení „Dobré nápady“.

Důležité pro zaměstnance je to, že za ně mohou být odměněni. V průběhu let 2016 a 2017 bylo podáno v moravskoslezské části skupiny Veolia Energie ČR celkem 19 takzvaných Dobrých nápadů. Třináct z nich bylo vedením vyhodnoceno jako přínosné a doporučeno k realizaci,“ upřesnil Martin Adamiec, výrobní náměstek regionu Severní Morava a Slezsko, Veolia Energie ČR.

Jak dodal, za přínosné jsou považovány hlavně nápady vztahující se ke zvýšení bezpečnosti práce, dále ty, které přinášejí úspory nákladů, vyšší spolehlivost zařízení nebo lepší podmínky bezpečného a ekologického provozu zařízení.

Důležitým kritériem pro posouzení jsou také náklady společnosti vynaložené na uskutečnění dobrého nápadu. Zmíněná kritéria mají vliv také na finanční odměnu, která je za dobrý nápad jednotlivci nebo skupině zaměstnanců vyplacena. Obvykle to podle Martina Adamiece bývá v řádu tisíců korun.