Právě díky odcizenému telefonu, který poskytoval informaci o své aktuální pozici, se podařilo zloděje zadržet.

Kuriózní případ se započal odvíjet ve čtvrtek 22. září krátce po poledni v nedalekých Klimkovicích. Na místní úřad přijela na svém horském jízdním kole 46letá žena a neuzamčené kolo s brašnou pak ponechala v zádveří úřadu. Během jejího krátkého pobytu na úřadu ji však neznámý pachatel odcizil kolo i další osobní věci, které ponechala v brašně upevněné na kole.

Snímek z videa zveřejněném na Facebooku Štěpánem Kozubem.
VIDEO: Kozub vyprodal O2 arenu a přidává další termín. Jeho pozvánka vás dostane

Poškozená ihned nahlásila krádež strážníkům městské policie v Klimkovicích. Zároveň jim sdělila, že součástí odcizených věcí byl i její mobilní telefon, který byl schopen poskytovat informace o své aktuální pozici. Díky této funkci pak strážník v Klimkovicích zjistil, že mobilní telefon „míří“ přes Polanku do Svinova a dále na Porubu.

„Vzhledem ke zjištěným okolnostem se strážník z Klimkovic spojil s ostravskými strážníky na služebně Martinovská a požádal je o spolupráci. Ostravským strážníkům průběžně předával informace o poloze odcizeného telefonu. Stejně tak strážníkům předal i detailní popis odcizeného jízdního kola,“ přiblížil operaci Jindřich Machů z Městské policie Ostrava.

Ostravští strážníci pak provedli propátrání trasy uvedené kolegou z Klimkovic. Následně na ulici Ukrajinská na jedné z laviček spatřila hlídka sedět později zjištěného 32letého muže, který měl u sebe kolo odpovídající popisu odcizeného jízdního kola.

Nelegálních migrantů na jihu Moravy přibývá. Na snímku při kontrolách na dálnici D2 na Břeclavsku.
Česko obnovuje kontroly na hranici se Slovenskem, důvodem je nelegální migrace

Pachatel krádeže byl natolik zaskočen jeho rychlým dopadením, že se strážníkům k odcizení kola a mobilního telefonu spontánně doznal.

Díky novodobé technologii a velmi dobré meziměstské spolupráci strážníků tak doputovaly odcizené věci zpět své majitelce.

„Naše městečko nemá moc velký rozpočet, takže opravdu musíme vážit vynaložení každé koruny. Ovšem financování naší městské policie evidentně má smysl," dodal starosta Klimkovic Jaroslav Varga a poděkoval jak klimkovickým, tak ostravským strážníkům za příkladný a rychlý zásah a hlavně bezvadnou spolupráci. Podezřelého muže si převzali k dalšímu opatření kolegové z Policie České republiky