Po propuštění se okamžitě vydává na dráhu zločinu. Vždy je smířen s tím, že ho čeká dopadení a návrat do vězení. Jak sám řekl, život na svobodě není pro něj. Řád a vězeňská jistota jsou lepší variantou.

To se potvrdilo v těchto dnech, kdy jej znovu zatkla policie. Stalo se tak zhruba měsíc poté, co opustil brány káznice, kde si odpykával poslední trest za majetkové delikty. A opět se zaměřil na okapy. Počínal si však velmi neopatrně. V jednom z případů se nechal vyfotit, v dalším se vrátil na místo, odkud si v minulosti odnesl pozinkované plechy. Majitel ho zahlédl a poznal v něm dřívějšího zloděje. Vzápětí kontaktoval policii. Zatčení tak bylo jen otázkou času.

Koupání ovce, Hovězí-Hořansko.
Velikonoční svátky přisuzují vodě magickou až nadpřirozenou moc

„Kriminalisté z Ostravy-Hrabůvky měli zadrženého muže již v hledáčku. Věděli, že právě u něho jsou předmětem zájmu již několik let především okapy a na místa činů se vrací. Také zjistili, že byl na konci února propuštěn z vězení. Celkem mu prokázali devět krádeží či pokusů o krádeže,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že zloděj většinou překonal oplocení a z rodinných domů bral měděné okapové svody. Kov prodával ve sběrnách. Způsobil škodu za 40 tisíc korun. Ke všemu se přiznal. Je obviněn z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Hrozí mu až tři roky vězení.

Michalíkova připomenula i jeho krádeže z roku 2020. Tehdy se jen několik hodin po propuštění na svobodu znovu vrátil ke svému „řemeslu“. U sedmi domů odmontoval okapy, bral také plechy a další věci. Při posledním činu doplatil na to, že se kvůli zapomenutému batohu vrátil.

Na úsekové měření rychlosti mohou řidiči narazit i v Hlučíně v Ostravské ulici.
VIDEO: Kde v kraji číhají radary? Úsekové měření řidiči označují jako past

„Nejdříve si nachystal do tašky svůj lup. Byl ale vyrušen majitelkou domu. Ta na něj zakřičela, proto utekl bez lupu a také batohu, který na zahradě zapomněl,“ uvedla Michalíková s tím, že muž se později pro své věci vrátil. „To se mu stalo osudným. Na místě již byli policisté z oddělení hlídkové služby a zadrželi ho,“ dodala Michalíková.