"Vše se mělo odehrát 4. července 2021 v nočních hodinách. Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti muže či možných svědků událostí, které tramvají cestovali. Jakákoliv informace by tak pomohly přispět k objasnění uvedeného skutku," uvedla k události mluvčí policie Eva Michalíková.

Popis možného pachatele: jedná se o mladého muže, sportovní postavy. V době spáchání skutku oblečen do bílého trika a modrých riflových kraťasů. Na nohou černé boty, na hlavě černou kšiltovku a na obličeji černou roušku. Také měl na zádech tmavý batoh. Muž má na levém předloktí a zadní straně krku tetování.

"Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti uvedeného muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme," doplnila mluvčí.

V Ostravě nejde o ojedinělý případ tohoto typu krádeže. Například v lednu loňského roku kamery dokonce zachytily zloděje okrádajícího spící ženu na zastávce - VÍCE ZDE.