S kladívkem v ruce procházel ulicemi a tloukl do okének aut. Poté prohledali přihrádku u spolujezdce, podívali se také, zda na sedadlech nejsou odložené věci. Vzali vše, co mělo nějakou hodnotu. Mimo jiné si odnesli sluneční a dioptrické brýle, parfém, doklady, léky, tlakoměr, servisní knížku k vozidlu, nepohrdli ani žvýkačkami.

V šesti případech odešli s prázdnou. Celkem způsobili škodu za 150 tisíc korun. Muž má za sebou čtrnáct odsouzení. Z vězení se naposledy vrátil letos v květnu. Žena byla zatím souzena jednou. Dvojice řádila v ulici Adamusově a okolí v Ostravě-Hrabůvce.

Viděla je

Ostravští Bonnie a Clyde skončili v rukou ochránců zákona díky všímavé svědkyni, kterou v noci probudily podezřelé zvuky. Když vyhlédla z okna, spatřila zloděje v akci. Okřikla je a zavolala tísňovou linku. Ochráncům zákona podezřelou dvojici detailně popsala.

Majitel vozu se nestačil divit.
Škodovky v Ostravě v ohrožení, kradou se světla. Policie hledá zloděje i svědky

„Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Hrabůvka a z oddělení hlídkové služby Ostrava byli na místě během okamžiku a začali s pátráním v blízkém okolí. Netrvalo dlouho a zadrželi podezřelou dvojici, která se před jejich zraky právě vloupala do jednoho ze zaparkovaných aut. Po samotném zadržení oba putovali do rukou kriminalistů,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Lítost

Oba zloději se k činu přiznali. Policie nyní zjišťuje, zda nemají na svědomí i další zločiny. „Muž u výslechu vyjádřil svou lítost, žena svého jednání litovala jen částečně,“ dodala Michalíková. Recidivista, který by ve vězení mohl strávit až tři roky vězení, putoval před soudce, jenž na něj uvalil vazbu. Žena je vyšetřována na svobodě. Hrozí jí až dva roky odnětí svobody.

Krádeže aut
VIDEO: Zloděj z Ostravy se projížděl v kradených autech, tankoval bez placení

Případů, kdy policisté dopadnou zloděje díky pohotovosti svědků, kteří volají na linku 158, přibývá. Jedna z dramatických situací se odehrála letos v květnu v centru Ostravy. Do chladných vod řeky Ostravice se tehdy vrhl zloděj, který byl v nočních hodinách přistižen při vloupání do auta v centru Ostravy. Prchal z Kostelní ulice. Muž, který ho vyrušil, běžel za ním. Současně vytočil tísňovou linku a jejím prostřednictvím policisty naváděl. Nepoctivec mezitím skočil do řeky Ostravice a plaval na druhý břeh směrem ke Slezskoostravskému hradu. Svědek mezitím přešel lávku a dále sledoval zlodějovu snahu o zmizení. To už se blížily policejní hlídky, které nepoctivce záhy zadržely.