Tomáš Šiřina se nové funkce ujal už od tohoto měsíce.

„Dolní Vítkovice jsou mimořádné místo, které výborně reprezentuje Moravskoslezský kraj a plní skvěle další funkce. Od té edukativní přes kulturní až po společenskou. Pokud to mohu posoudit, funguje DOV dobře. Současná doba nepřeje návštěvám v podobných zařízeních, takže se Dolní Vítkovice a jejich zaměstnanci musí co nejlépe připravit na moment, kdy se kulturní a ostatní podobná místa otevřou," uvedl Šiřina, jehož hlavním cílem je celý areál dál rozvíjet.

Petr Koudela.
S Dolními Vítkovicemi se loučí ředitel Petr Koudela. Přebírá MS Tourism!

„Jsou tu ještě mnohá zatím nevyužitá místa, která lze do budoucna otevřít veřejnosti. Osobně bych byl rád, kdyby DOV přilákal i ty lidi, kteří tu dosud nenašli nic, co jim je blízké,” plánuje nový ředitel největšího magnetu na turisty široko daleko.

Vždyť v roce 2019, který ještě nezasáhla omezení kvůli koronavirové pandemii, navštívilo Dolní Vítkovice 1, 675 milionu lidí. „Turisté DOV znají, mnozí zdejší tu ale ještě ani jednou nebyli a my chceme, aby DOV nebyl jen turistickou atrakcí, ale součástí širšího centra Ostravy a běžného života lidí,“ doplnil předseda dozorčí rady spolku DOV Jan Světlík.

Pavla Svrčinová, ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová.
Budoucí hlavní hygienička z MS kraje Pavla Svrčinová: Jako satisfakci to neberu

Po odchodu z veřejnoprávní televize se někdejší sportovní novinář věnoval privátním projektům – mimo jiné přípravě knihy o 100leté historii známého ostravského fotbalového klubu Baník, který je pro něj nejen profesní, ale i srdeční záležitostí.