Na zlaté prasátko v areálu ZOO zřejmě nikdo nenarazil, zato u výběhu divokých prasat bylo rušno, podobně jako u koz a ovcí, které si každý menší návštěvník chtěl pohladit nebo jim alespoň chtěl dát nějaký pamlsek.

Tradiční obdiv sklízeli sloni a hroši, v jejichž pavilonu byli také krokodýli, obdivné jéééé se ozývalo v pavilonu kterému vévodil lev. „On se teď na mě dívá,“ pronesl s obavou v hlase asi šestiletý hošík při pohledu na velkou hlavu lva, který stále procházel dokola okolo průhledné stěny. Poté, co maminka chlapce ubezpečila, že mu lev nic neudělá, přešli ke lvici.

Nasvětlená letošní nová vánoční výzdoba před Novou radnicí, dílo Eriky Bornové s názvem Velký dar - úhel pohledu, na Prokešově náměstí, 22. prosince 2021 v Ostravě.
OBRAZEM: Jak se vám teď líbí? Kontroverzní dílo v Ostravě zazářilo pod světly

Tradičně mnoho lidí obhlíželo hrochy, slony, krokodýly, jen u žiraf měli návštěvníci trochu smůlu. Těm se nějak nechtělo ukazovat se. Zato šimpanzi se předváděli v celé své kráse. Nadšení zavládlo zejména, když se objevilo šimpanzí mládě, které došlo až k šimpanzí matce, jež se ho jala opečovávat. Mezitím statný samec dával patřičně svou nespokojenost. S čím? To věděl jen on a možná ošetřovatelé.