Dnes nad ránem přišla dobrá zpráva. Kolem třetí hodiny ranní ho nezraněného našli.

„Přijali jsme oznámení od ženy, která pohřešovala svého syna. Byť se jednalo o zhruba čtyřicetiletého muže, tak její obava byla opodstatněná. Jak uvedla, syn trpí duševní poruchou a je zbaven svéprávnosti. Jeho onemocnění je natolik vážné, že by se mohl lehce ztratit, kdy jeho vnímání je na úrovni dítěte,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Matka ještě ochráncům zákona řekla, že syn není nebezpečný svému okolí, naopak je klidný.

Rozsáhlé pátrání

Policisté po něm ihned vyhlásili celostátní pátrání. Nejprve se vydali k Ostravské univerzitě na Černé louce, kde se měl ztratit. Zde ho ale nenašli. Hledání pokračovalo v okolí řeky, Slezskoostravského hradu a širokého okolí. Policisté se dostali až k Ludgeřovicím.

„V neposlední řadě byly kontrolovány dopravní prostředky, jelikož zazněla informace od matky, že se rád projíždí v prostředcích MHD. Veškerá snaha o jeho nalezení byla opět neúspěšná,“ dodala Michalíková.

Zlom přišel až kolem 3. hodiny ranní, kdy ostravští policisté z oddělení hlídkové služby projížděli poblíž ulice, kde pohřešovaný bydlí. Spatřili osobu, která odpovídala popisu hledaného. Ihned zastavili a vydali se k němu.

Byl značně promrzlý a stěžoval si na bolest zad. Policistům řekl, že šel pěšky směrem na Frýdek-Místek a zpět. Muž skončil v rukou zdravotníků, kteří si ho v nezraněném stavu převzali. „Policisté vyrozuměli matku syna, které jistě vykouzlili úsměv na tváři. V současné době je již s rodinou doma,“ uzavřela Michalíková.