„V současné době probíhají jednání o uzavření smlouvy. Předpokládáme, že k podpisu smlouvy by mohlo dojít do konce února 2022,“ uvedla Tereza Šnoblová, mluvčí DPO.

Do Košic by měly být odprodány dva osmnáctimetrové autobusy typu Solaris Urbino. Doplnit by je měl ještě jeden kratší, 15metrový stroj od stejného výrobce. Přepokládaná cena, za kterou by měl DPMK vozidla odkoupit se pohybuje okolo 1,3 milionu korun.

Stav odpovídá najetým kilometrům, ale kus práce ještě odvedou, uvádějí k autobusům z nabídky dopraváci z garáží na Hranečníku.
Chcete autobus nebo tramvaj? Ostravské jsou zrovna k mání! I za sto tisíc...
Autobus Solaris Urbino 18 CNG v barvách Dopravního podniku Ostrava.
Legendární kloubové autobusy z Ostravy zamířily do Liberce

Autobusy do Košic zamířily na podzim loňského roku, kdy se místní dopravce potýkal s nedostatkem autobusů i jejich řidičů. Ve hře tehdy byla ještě pomoc dopravních podniků z Německa a Maďarska. K dočasnému doplnění vozového parku ale tehdy zamířila jen sedmička ostravských vozidel. Část si jich teď DPMK nejspíše ponechá.

Jan Meichsner / Zdopravy.cz

Ilustrační foto.
Dopravní podnik v Ostravě trápí nemoci. Musel si půjčit řidiče i s autobusy
AUTOBUS TYPU KAROSA v ostravských ulicích už lidé neuvidí. Z posledních osmi kusů jich dopravce sedm prodává, jeden – který se s lidmi rozloučil v poslední den jízdy informativním transparentem – uloží do depozitáře.
Legendární autobusy Karosa v Ostravě dojezdily. Příště už jen bez schodů