Od minulého týdne mají řidiči v Ostravě povoleno jezdit na 3,5kilometrovém úseku v Rudné ulici o něco rychleji. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyměnilo dopravní značení a Rudná ulice je nyní brána jako silnice pro motorová vozidla ve směru od Opavy až do Svinova.

Stavba oplocení, Rudná ulice, Ostrava, srpen 2023.
Ploty kolem Rudné ulice v Ostravě. Jak to bude se zvýšením rychlosti na 110 km/h

„V průběhu měsíce září došlo na silnici I/11 v Ostravě k přeznačení silnice na silnici pro motorová vozidla. Přeznačení bylo nutné provést z důvodu napojení na úsek silnice I/11 Ostrava, Prodloužená Rudná – hranice okresu Opava,“ potvrdil Deníku mluvčí ŘSD Miroslav Mazal zprávu, kterou už řidiči mohou vidět v praxi na dopravním značení.

Nově devadesátkou

Upozornění na vjezd na silnici pro motorová vozidla ve směru na Opavu na ně čeká už za sjezdem k Avion Shopping Parku, úsek pak začíná u mimoúrovňového křížení Rudné s dálnicí D1, za sjezdem do ulice 17. listopadu se pak už v minulosti rychlost zvýšila na 110 km/h. V opačném směru pak řidiči mohou výhod silnice pro motorová vozidla a rychlosti 90 km/h využívat rovněž o zmíněné 3, 5 kilometru déle, nikoli už jen po sjezd na ulici 17. listopadu, ale opět až do Svinova.

Dosud zde mohli řidiči jezdit nanejvýš rychlostí 80 kilometrů v hodině, byť v praxi poněkud rychleji, nově se nejvyšší povolená rychlost zvýšila na 90 kilometrů v hodině.


Nahrává se anketa ...

„Mimo navýšení nejvyšší dovolené rychlosti byla provedena i výměna velkoplošného značení. Změna značení byla provedena jak na samotné silnici I/11, tak i na navazujících komunikacích,“ upřesnil Miroslav Mazal.

Po Místecké Rudná. Další tepnu Ostravy čeká omezení.
Po Místecké i Rudná. Další tepnu Ostravy čeká omezení

Vedle rekonstrukce vítkovických mostů a oplocení ulice mezi Hornbachem a Radvanicemi proti zvěři jde o další změnu v Rudné ulici v poslední době. Souhlasíte s navýšením rychlosti? Hlasujte v naší anketě.